serin
18 بهمن 1401 - 15:44

در سفر استاندار خراسان جنوبی ‌به شهرستان طبس چه گذشت؟

همزمان با هفتمین روز دهه فجر، استاندار خراسان جنوبی برای حضور در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های دهه فجر به شهرستان طبس سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازطبس، همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر برنامه‌های سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان طبس با ادای احترام به مقام شامخ شهدا در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) آغاز شد.

امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در این برنامه‌ها، استاندار را همراهی می‌کنند.

حضور در مراسم افتتاح پروژه تأمین برق سایت 50 هکتاری طرح نهضت ملی مسکن و پروژه تأمین گاز سایت 79 هکتاری طرح نهضت ملی مسکن از جمله برنامه‌های استاندار در این سفر است.

قناعت همچنین در مراسم بهره‌برداری از باتری‌های 3 و 4 کارخانه کک طبس، افتتاح خوابگاه کارگران شرکت معدنجو و نیز افتتاح پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان شامل بخش آی سی یو و آشیانه بالگرد اورژانس هوایی حضور می‌یابد.

افتتاح و کلنگ‌زنی همزمان 42 پروژه گازرسانی در شهرستان طبس

همزمان با هفتمین روز دهه فجر و با حضور استاندار خراسان‌ جنوبی، آیین افتتاح و کلنگ‌زنی همزمان 42 پروژه گازرسانی در شهرستان طبس برگزار شد.

این مراسم در محل اجرای پروژه گازرسانی به سایت 79 هکتاری طرح نهضت ملی مسکن طبس برگزار شد. با اجرای این پروژه که 9 میلیارد تومان هزینه دربرداشته، هزار و 957 خانوار از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.

افتتاح پروژه‌های گازرسانی به 32 روستا (242 خانوار)، دو واحد صنعتی و تولیدی و طرح جهش مسکن(هزار و 957 خانوار) از جمله برنامه های این مراسم بود.

همزمان با افتتاح این پروژه‌ها، عملیات اجرایی گازرسانی به 3 واحد تولیدی و صنعتی، طرح جهش مسکن(847 خانوار) و دو روستا(22 خانوار) و نیز احداث ساختمان عملیاتی عشق آباد آغاز شد.

گازرسانی به 32 روستای زیر 20 خانوار در شهرستان طبس

همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور استاندار خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت گاز استان، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی 42 پروژه گازرسانی با هزینه اجرایی و یا اعتبار مورد نیاز بیش از 209 میلیارد تومان در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ زنی شد.

رحمان محمودی در این مراسم گفت: در ادامه خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان طبس، امروز پروژه گازرسانی به 32 روستا در شهرستان طبس با هزینه اجرایی 145 میلیارد تومان به بهره برداری رسید که به موجب این پروژه 242 خانوار در 32 روستای زیر 20 خانوار شهرستان طبس از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

وی افزود: همچنین امروز در ادامه پروژه‌های دهه مبارک فجر 2 واحد صنعتی و تولیدی و گازرسانی به یک هزار و 957 واحد طرح جهش مسکن با هزینه اجرایی بالغ به 10 میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبیبا اشاره به پروژه‌های کلنگ‌زنی در این شهرستان گفت: همچنین عملیات گازرسانی به 2 روستا، 3 واحد صنعتی و تولیدی، گازرسانی به 847 واحد جهش تولید مسکن و احداث ساختمان عملیاتی  عشق آباد با اعتبار مورد نیاز حدود 55 میلیارد تومان آغاز می‌شود.

 وی با اشاره به بهره‌مندی بالای 99.9 درصدی خانوار شهرستان طبس از نعمت گاز طبیعی گفت: در حال حاضر تمامی 3 شهر و 192 روستای شهرستان طبس (با احتساب روستاهای در دست اجرا) تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با اشاره به پروژه‌های شرکت گاز در دهه مبارک فجر تصریح کرد: به برکت دهه مبارک فجر  بهره‌برداری و یا آغاز عملیات اجرایی 507 پروژه گازرسانی با هزینه یا اعتبار 1189 میلیارد تومان در اقصی نقاط استان انجام خواهد شد.

گفتنی است تمام هزینه‌های پروژه‌های گازرسانی در استان از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین می‌شود.

بهره برداری از 8 طرح مدیریت توزیع نیروی برق در شهرستان طبس

آیین بهره‌برداری از 8 طرح مدیریت توزیع نیروی برق در شهرستان طبس با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد. مراسم بهره برداری از این طرح‌ها با حضور امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

این طرح‌ها که به صورت همزمان با پروژه تأمین برق سایت 50 هکتاری طرح نهضت ملی افتتاح شدند، شامل تأمین برق روستای عشایری حوض زیره، توسعه شبکه برای أمین برق متقاضیان روستایی، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستایی و احداث و اصلاح شبکه روشنایی معابر شهری است.

اصلاح و بهینه سازی شبکه برق شهرهای طبس، عشق آباد و دیهوک، نصب تجهیزات حفاظتی و مانوری بر روی شبکه و نیز احداث شبکه و ترانس ویژه متقاضیان بخش خصوصی از دیگر طرح‌هایی است که در این مراسم به بهره‌‌برداری رسیدند.

افتتاح تامین برق سایت 50 هکتاری مسکن ملی با اعتبار 29میلیارد تومان اجرا شد که در این طرح 574 واحد مسکونی این سایت  از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند.

افتتاح و بهره‌برداری از زمین چمن مصنوعی فوتبال روستای فهالنج شهرستان طبس

با حضور مسئولین زمین چمن مصنوعی فوتبال روستای فهالنج شهرستان طبس افتتاح و به بهره برداری رسید.

این پروژه ورزشی با مساحت 1500 متر مربع و اعتبار هزینه شده 10 میلیارد ریال در چهل و چهارمین سالگشت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تقدیم جوانان و نوجوانان روستای فهالنج شهرستان طبس شد.

آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم محور طبس – جوخواه

عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم محور طبس - جوخواه به طول 7 کیلومتر در هفتمین روز از دهه فجر با حضور استاندار خراسان جنوبی آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت راه‌های شهرستان طبس اظهار داشت: طول کل راه‌های اصلی در شهرستان طبس 800 کیلومتر است که در حال حاضر 200 کیلومتر باند دوم شامل 120 کیلومتر در محور دیهوک راور، 35 کیلومتر طبس اصفهان، 11 کیلومتر طبس یزد، 2 کیلومتر طبس عشق آباد، 2 کیلومتر طبس دیهوک و 30 کیلومتر در دیهوک فردوس بهره‌برداری و زیر بار عبور قرار دارد.

وحید داعی با اشاره به اینکه 290 میلیارد تومان معادل 38 درصد اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به حوزه شهرستان طبس اختصاص یافته است، افزود: حدود 180 کیلومتر باند دوم در سطح محورهای شهرستان با حجم قرارداد 800 میلیارد تومان شامل 85 کیلومتر در محور دیهوک راور، 20 کیلومتر دیهوک فردوس، 25 کیلومتر طبس یزد، 17 کیلومتر طبس اصفهان، 28 کیلومتر خوسف تا طبس و 3 کیلومتر در محور طبس بشرویه در دست اجرا داریم.

وی تصریح کرد: طول کل محور طبس تا اصفهان حدود 600 کیلومتر است که از این میزان 160 کیلومتر در حوزه شهرستان طبس قرار داردکه 35 کیلومتر آن دوبانده شده و 24 کیلومتر در دست اجرا و 101 کیلومتر شروع نشده است.

در پایان مراسم و با دستور استاندار خراسان جنوبی عملیات اجرایی 7 کیلومتر باند دوم محور طبس – جوخواه با اعتبار 1000 میلیارد ریال و مشخصات فنی 13 دستگاه ابنیه، عرض 12 متر و مدت پیمان 24 ماه آغاز شد.

آیین بهره‌برداری از باتری‌های 3 و 4 کارخانه کک 

طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی، باتری های 3 و 4 کارخانه کک وارد فاز بهره برداری شد.

این مراسم با حضور نماینده شهرستان های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

بهره برداری از باتری‌های 3 و 4 کارخانه کک، هزینه کرد اعتباری معادل 40 میلیارد تومان به همراه داشته است و اجرای این پروژه برای 45 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

انتهای پیام/ 252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025175