serin
18 بهمن 1401 - 18:51

تبریز میزبان نخستین دوره ارس اکسپو / تولید رونمایی از محصولات خودرویی که در آینده در ارس

مشاور و سرپرست حوزه مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: نخستین دوره ارس اکسپو در نمایشگاه بین المللی تبریز و با حضور مهمانان و شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ابراهیم نصیری بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه ارس اکسپو ۲۰۲۳ اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین و انعکاس اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه مرزی ارس برگزار خواهد شد چرا که خدمات بسیاری از زمان ایجاد این سازمان در سطح منطقه انجام شده است.

وی با تاکید بر برگزاری مستمر چنین رویدادهایی برای تبیین این خدمات افزود: نخستین دوره ارس اکسپو در نمایشگاه بین المللی تبریز و با حضور مهمانان و شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار می شود و برشی از ظرفیت های منطقه آزاد ارس در حوزه های مختلف اقتصادی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری و فرهنگی و دانش بنیان است و در کنار آن برگزاری رویدادهای تخصصی در قالب پنل‌های تخصصی و رونمایی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارس نیز برنامه‌ریزی شده است.

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: این نمایشگاه در ۶ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی با زون های مختلف و ۴۷ غرفه با موضوعات کشاورزی، صنعت، دانش بنیان، سازمان منطقه، فرهنگی، تجاری، گردشگری، مالی و بانکی ۲۵ تا ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ در نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.

ابراهیمی تصریح کرد: رونمایی از محصولات خودرویی که در آینده در ارس تولید خواهد شد، نمایش محصولات و طرح‌های شرکت‌های دانش بنیان، برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد و معرفی فرصت های اشتغال منطقه برای حل مشکل کمبود نیروی انسانی واحدهای فعال در منطقه به عنوان یک دغدغه جدی در ایجاد واحدهای جدید از جمله بخش های پیش بینی شده برای ارس اکسپو ۲۰۲۳ است.

پایان پیام/ ۶۰۰۳۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025792