serin
16 بهمن 1401 - 12:20

سرپل‌ذهاب در کنار خوی/ اختصاص هزینه مراسم ختم برای کمک به زلزله‌زدگان

همشهری سرپل‌ذهابی بخشی از هزینه برگزاری مراسم ختم یکی از عزیزانش را به حساب مسجد قادرالحسینی این شهرستان واریز کرد تا به عزیزان زلزله‌زده در شهرستان خوی اهدا شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مردم ایران در زمان روزهای سخت زلزله آبان ۹۶ به کمک مردم استان کرمانشاه آمدند و در روزهای سخت کنار سرپل‌ذهاب بودند. 

هم‌اکنون، برادران و خواهران زلزله‌زده ما در استان آذربایجان غربی، شهرستان خوی در این سرما منتظر دست‌های با سخاوت مردم غیور این دیار هستند.

حجت‌الاسلام فاطمی‌نسب، امام جمعه سرپل‌ذهاب در حاشیه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان خوی، اظهار کرد: متأسفانه در شهر خوی استان آذربایجان غربی زلزله‌ای رخ داده که خسارت‌های را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: همانگونه که ملت ایران در زلزله آبان سال ۹۶ با ترافیک مهربانی کمک‌های خود را به سمت سرپل‌ذهاب و مناطق زلزله‌زده استان ارسال کردند امروز هم انتظار داریم مردم سرپل‌ذهاب که بیش از هر کس دیگری شرایط مردم شهر خوی را درک و لمس می‌کند، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به پایگاه‌های برپا شده هلال احمر وکمیته امداد در مساجد تحویل دهند. 

امام جمعه سرپل‌ذهاب خاطرنشان کرد: انشاءالله در روزی معین و مشخص کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی مردم سرپل‌ذهاب به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی گسیل داده خواهد شد.

گفتنی است، یکی از همشهریان سرپل‌ذهابی ۱۰ میلیون تومان وجه نقد را یک جا به حساب مسجد قادرالحسینی سرپل‌ذهاب برای کمک به زلزله‌زدگان خوی اهدا کرد و در اقدامی دیگر همشهری سرپل‌ذهابی بخشی از هزینه برگزاری مراسم ختم یکی از عزیزانش که مبلغ ۴ میلیون تومان بود را به حساب مسجد قادرالحسینی واریز کرد تا به عزیزان زلزله‌زده در شهرستان خوی اهدا شود.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019788